Forum TACTICAL OPS Strona Główna
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyGalerieZaloguj
POMOCE DO TO
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Odpowiedz do tematu    Forum TACTICAL OPS Strona Główna » O TYM I O TAMTYM Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
POMOCE DO TO
Autor Wiadomość
++POL++MR.Eko
użytktownik oczekujący na rangeDołączył: 11 Paź 2006
Posty: 53
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Post POMOCE DO TO
KOMENDY ADMINA:):
Wcisnac TAB i wpisac:

Niektóre użyteczne komendy pomagają w zarządzaniu innymi poziomami SemiAdministratorów:
ExplainPolicy {poziom} - Pokazuje listę dostępnych komend dla poziomu SemiAdministratora
SAhelp - Pokazuje bieżące prawa, których można używać
SAaddpw {poziom} {hasło} - Dodaje nowe hasło dla SemiAdministratora wskazanego poziomu
SAdelpw {hasło} - Usuwa wybrane hasło SemiAdministratora
SApasswd {hasło} {potwierdzenie hasła} - Zmienia twoje hasło SemiAdministratora

ShowIP {ID} Pokazuje adres IP "ofiary"
punish {ID} {uszkodzenia} Punishuje "ofiarę" na ?mierć (lub odejmuje tyle HP ile wpisano jako drugi parametr - wartość zależy również od damagemutatora).
SASay {wiadomość} Wyświetla wiadomość do wszystkich graczy na środku ekranu We wszystkich komendach, które operują poprzez ID gracza można wpisać również "-1" jako ID (np. punish -1 ) - co spowoduje, że komenda ta będzie wykonana na graczu, który jest aktualnie na twoim celowniku.
Można zbindować jakiś klawisz z komendą punish -1 (lub każdą inną komendą, która jako parametr ma ID gracza) i kiedy jest się na serwerze zalogowany jako admin i np. widzimy TeamKillera, a nie chce się nam szukać i wpisywać jego ID wystarczy wziąć go na celownik i wcisnąć wcześniej zbindowany klawisz, a TeamKiller zostanie spunishowany Smile
KickTK {ID} kickbanuje wszystkich graczy z ujemnym stanem punktowym (wykluczając adminów). Parametr ID jest opcjonalny.
Forcename {ID} {nowa_nazwa} Zmienia nazwę wskazanego gracza na podaną drugim parametrem.

ShowAdminTab: Komenda ta wyświetla okno administratora "Admin Tab". Zaleca się zbindowanie tej komendy pod którymy z klawiszy - nawet nie administratorzy mogą używać tej komendy, ale mogą jedynie zobaczyć listę map na serwerze i nie mogą dokonywać żadnych modyfikacji w ustawieniach.


Post został pochwalony 0 razy
Nie 8:40, 05 Lis 2006 Zobacz profil autora
++POL++MR.Eko
użytktownik oczekujący na rangeDołączył: 11 Paź 2006
Posty: 53
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Post
KOMENDY GRACZA:):
Poniższych komend mogą używać wszyscy zarówno admini, semiadmini jak i zwykli użytkownicy. Wszystkie komendy powinny być wpisywane w konsoli - mogą być też zbindowane w pliku user.ini. Wszystkie komendy są oznaczone Pogrubieniem.


GetServerIP - wyświetla na ekranie płny adres IP serwera na którym w danym momencie gramy. W ten sposób nie trzeba zaglądać do listy serwerów lub listy ulubionych aby podawać komuś adres serwera na którym właśnie się znajdujemy.

Time - pokazuje na środku ekranu aktualną godzinę przez około 5 sekund, nie trzeba szukać zegarka ani przełączać się na pulpit windowsa by sparawdzić, która jest teraz godzina.

ColorBlind - po wpisaniu tej komendy kolor celownika oraz kolor lasera broni zmienia się na niebieski, powtórne wpisanie komendy przywraca standardowy kolor celownika i czerwony kolor lasera

Whisper {id} {tekst} - komenda ta tzw. szept wysyła wiadomość tekstową do jednego wybranego użytkownika o podanym numerze id. Wiadomość ta nie jest widoczna dla reszty graczy.

Quickconsole - komenda ta ma zastosowanie jedynie w bindach np. x= Quickconsole sasay - kiedy wciśniemy klawisz x wyskoczy nam szybka konsolka z wpisaną komendą sasay. W ten sposób można zdefiniować wiele ciekawych komend.

TOSTinfo - pokazuje informacje o wersjach zainstalowanych na serwerze pakietów TOST. W ten sposób można sprawdzić czy przypadkiem nie gramy na serwerze z przestarzałymi zabezpieczeniami.

ShowTeamInfo - komenda przełącza między różnymi typami widoków informacji o drużynie. Zielona liczba to ilość zakładników na mapie, czerwona to ilość graczy w drużynie terrorystów a niebieska ilość graczy w drużynie sf. Liczby te wyświetlają ilość graczy pozostałych przy zyciu. Jeśli liczby te zmienią kolor na ciemniejszy wyświetlana jest wtedy informacja o ilości połączonych graczy do serwera. Są trzy rodzaje widoków (wyłaczony, Old-School - text po lewej stronie ekranu, który nie ciemnieje, oraz TOStyle). Różne typy widoków informacji o drużynie przedstawiają poniższe screeny.
ShowWeapon - komenda przełącza widoki dostępnych broni (wyłączony, TOStyle, TOStyle-big, OldSchool, Tekstowy - górny lewy róg, Tekstowy - obok celownika). Różne typy widoków broni przedstawiają poniższe screeny
ToggleHitHud - włącza i wyłącza widok szczegółowych informacji o trafieniach podczas gry. Informacje te są widoczne automatycznie po zakończeniu rundy lub po zginięciu.

Say - wysłanie wiadomości tekstowej do wszystkich graczy.

TeamSay - wysłanie wiadomości tekstowej do swojej drużyny.

Echo - wiadomość widoczna tylko dla samego siebie, użyteczne np. wtedy gry nie używa się widoku broni ani listy broni a kupując za pomocą binda dostaniemy informację, że konkretna broń została kupiona np."echo Kupilem #W" ----> "(echo)Kupilem DesertEgle".

xSay / xTeamSay - komendy analogiczne jak Say/TeamSay - czyli wysłanie wiadomości tekstowej do wszystkich lub do drużyny, ale można za ich pomocą budować makra:
## - wyświetla znak #
#W - wyświetla nazwę broni gracza
#T - wyświetla nazwę gracza na celowniku
#N - wyświetla nazwę gracza
#L - wyświetla lokalizację gracza na mapie (jeśli mapa ma określone lokalizacje)
#H - wyświetla ilość HP gracza
#B - wyświetla nazwy graczy z drużyny w zasięgu 1500 jednostek od gracza

Te komendy można zbindować w pliku User.ini lub posłużyć się SuperTeamKeyBinderem. Poszczególne makra po ich wywołaniu zastępowane są konkretnymi nazwami broni, graczy, lokalizacji i ilości HP. Kilka przykładów zastosowania tych makr:

"xTeamSay Wyrzucilem jakies zelastwo #W" ---> "(Teamsay)Wyrzucilem jakies zelastwo Glock23" - można zbindować taką komendę razem z klawiszem wyrzucania broni.
"xTeamSay Jestem w (#L) i mam #H HP zycia" ---> (Teamsay)Jestem w Lower Bridge i zostalo mi 25 HP zycia
"Kryje twoja dupe #T" ----> "Kryje twoja dupe Kozak_Mietek!
"xsay Zostales zabity przez #N" ---> "Zostales zabity przez [DRN]TwardY"
"xTeamSay Kryjcie mi dupe #B!" ----> "(Teamsay)Kryjcie mi dupe Kozak_Mietek, Borys and Tanya!"

* nazwy graczy, broni i lokalizacji są zmyślone w celu pokazania tylko sposobu budowania makro i wyniku działania takiego makra.

Można również stworzyć ciekawe kombinacje łącząc te makra np. z komendami speech. Należy pamiętać, żeby nie przesadzać na niektórych serwerach z używaniem zbyt dużej ilości wyświetlanych przez gracza informacji może być traktowane jako flooding i gracz taki może zostać kopnięty lub nawet zbanowany na serwerze.

GetNextMap - wyświetla następną ustawioną w cyklu mapę na serwerze.


Panel głosowania - VoteTab
Jeśli administrator serwera włączył funkcje głosowania na mapę na serwerze, za pomocą panela VoteTab można głosować na mapę, która będzie grana po zakończeniu bieżącej mapy. Jeśli na jedną mapę zagłosuje podczas gry każdy gracz mapa zostaje zmieniona natychmiast bez czekania do końca bieżącej mapy.
Panel VoteTab jest dostępny dla każdego użytkownika pod warunkiem jeśli administrator serwera włączył opcję glosowania. W panelu VoteTab możemy rownież głosować na gracza, którego chcemy wyrzucić z serwera.

ShowVoteTab - wyświetla panel głosowania na mapę i graczy
W panelu głosujemy na mapę wybierając mapę z listy dostępnych na serwerze map, a następnie wciskamy klawisz vote level. Jeśli lista map w okienku glosowania na mapę jest bardzo długa można przesuwać szybciej tą listę używając prawego klawisza myszy. Jeśli chcemy zagłosować na gracza wybieramy jego nazwe z listy i wciskamy przycisko vote player.

VoteMap {nazwa mapy} - głosowanie na mapę za pomocą komendy, przydatne dla tych którzy z uporem maniaka grają i głosują tylko na jedną lub dwie wybrane mapy i komendę taką można zbindować z klawiszem np. "VoteMap TO-RapidWaters".

Vote {id} - głosowanie za pomocą komendy na gracza o podanym id. Zależnie od ustawień serwera gracz, który dostał określony przez admina procent głosów zostaje zbanowany do końca mapy.


Odtwarzanie dodatkowych dźwięków - Customsounds
Jeśli na serwerze administrator włączył opcję customsounds zwykli użytkownicy oraz semiadministratorowie będą mogli używać poniższych komend.
Administratorowie serwerów mogą również zdefiniować triggertext czyli słowa po wpisaniu których na serwerze będzie odtwarzany okreslony dźwięk.

PlayExtraSound {pid} {dźwięk} - odgrywa dźwięk wybrany parametrem dźwięk graczowi wybranemu parametrem pid - tylko ten gracz będzie słyszał u siebie wywolany tą komendą dźwięk - np. PlayExtraSound 3 Announcer.Monsterkill

SetSoundLength {max_długość_w_sek} - komenda ta ustawia maksymalna długość w sekundach odtwarzania dźwięków wysyłanych przez innych graczy.

SetSoundClass {wart} - komenda ta ustawia od jakich użytkowników będziemy słyszeli odtwarzane dźwięki na serwerze. Wartości parametru wart: (0 = słyszymy wszystkie dźwięki, 1 = słyszymy tylko dźwięki graczy, 2 = słyszymy tylko dźwięki announcera, 3 = słyszymy tylko dźwięki admina).

IgnoreSound {pid} - komenda ta powoduje, że dźwięk odtwarzany przez gracza o podanym pid będzie dla ciebie nie odtwarzany. Jęsli jako pid podamy wartość -2 wszystkie odtwarzane dźwięki będą ignorowane, jeśli podamy wartoś pid -3 będziemy słyszeć wszystkie odtwarzane na serwerze dźwięki


Post został pochwalony 0 razy
Nie 8:42, 05 Lis 2006 Zobacz profil autora
-=$D=-Gonzalez
Gość


Post
trovchę to długie
Nie 12:11, 05 Lis 2006
nesz1
Dołączył: 14 Paź 2006
Posty: 200
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/3

Post
nom, !!


Post został pochwalony 0 razy
Wto 15:01, 07 Lis 2006 Zobacz profil autora
Morda.pl
Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 6
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Post
ej możesz prościej


Post został pochwalony 0 razy
Pią 18:29, 10 Lis 2006 Zobacz profil autora
Michal
AdministratorDołączył: 08 Paź 2006
Posty: 189
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Post
chyba sie nie da prościej!!


Post został pochwalony 0 razy
Pią 21:40, 10 Lis 2006 Zobacz profil autora
nesz1
Dołączył: 14 Paź 2006
Posty: 200
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/3

Post
EKO GDZIE JEST O TYM JAK ZROBIC SERWER ??


Post został pochwalony 0 razy
Czw 20:19, 23 Lis 2006 Zobacz profil autora
daniel17
Dołączył: 13 Lis 2006
Posty: 3
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Post
mam jedno pytanko gdzie mozna scignac te tosty i gdzie mam je umesccic zeby dzialaly


Post został pochwalony 0 razy
Pią 8:53, 01 Gru 2006 Zobacz profil autora
Michal
AdministratorDołączył: 08 Paź 2006
Posty: 189
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Post
nie wiem


Post został pochwalony 0 razy
Sob 10:48, 02 Gru 2006 Zobacz profil autora
nesz1
Dołączył: 14 Paź 2006
Posty: 200
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/3

Post
a kto wie ??


Post został pochwalony 0 razy
Nie 18:28, 03 Gru 2006 Zobacz profil autora
Pysio
Dołączył: 10 Gru 2006
Posty: 38
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Proboszczewice

Post
Zeby zrobic serwa trzeba zaplacic Sad


Post został pochwalony 0 razy
Nie 21:02, 10 Gru 2006 Zobacz profil autora
Pysio
Dołączył: 10 Gru 2006
Posty: 38
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Proboszczewice

Post
ale ja moge zrobic jak ktos chce tylko dawac kase:DVery Happy


Post został pochwalony 0 razy
Nie 21:04, 10 Gru 2006 Zobacz profil autora
Michal
AdministratorDołączył: 08 Paź 2006
Posty: 189
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Post
Ja umiem założyć server ale nie do końca!!


Post został pochwalony 0 razy
Nie 21:40, 10 Gru 2006 Zobacz profil autora
Pysio
Dołączył: 10 Gru 2006
Posty: 38
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Proboszczewice

Post
ja tez Sad Very Happy


Post został pochwalony 0 razy
Pon 18:12, 11 Gru 2006 Zobacz profil autora
++POL++Strzelec.pl
Dołączył: 16 Lis 2006
Posty: 171
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/3

Post
Odwalil ode mnie <ZLY>


Post został pochwalony 0 razy
Pon 20:19, 11 Gru 2006 Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum TACTICAL OPS Strona Główna » O TYM I O TAMTYM Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do: 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Music Lyrics.
Regulamin